Lajm i trishtë për sportin, nd.ahet nga je.ta në moshë të re ish-portieri i Barcelonës

Është nd.arë nga je.ta në moshën 45 vjeçare ish-portieri i Barcelonës, Françesk Arnau.

Lajmi u bë i ditur nga klubi spanjoll Real Ovideo ku Arnau punonte aktualisht si drejtor sportiv. Shk.aqet e vde.kjes nuk bëhen të ditura teksa klubi spanjoll shpreh ngushëllimet për familjen e ish-portierit.

“Drejtori ynë sportiv ka ndë.rruar je.të, na vjen keq për hu.mbjen e tij dhe shoqërojmë f.amiljen e tij në këtë moment të vë.shtirë. P.usho në paqe”, shkruan Real Ovideo në faqen e saj në ‘’Twitter’, teksa në shenjë nderimi ka vendosur të shtyjë dhe nde.shjen e së dielës kun.dër Mirandes.

Arnau ka mbro.jtur portën e Barcelonës në vitet 1996-2001 duke fituar dhe një La Liga në sezonin 1998-99’ dhe një Kupë Mbreti me blaugranasit.