UR GJENTE/ U shpall ‘non grata’, Sali Berisha merr vendimin e menjëhershëm, ja ç’do ndodhë në orën 18:00

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë vendimin e menjëhershëm për të dalë në një konferencë për shtyp në orën 18:00 lidhur me vendimin e SHBA për ta shpallur ‘non grata’.

“Sot ne oren 18:00, Sali Berisha konference per shtyp ne Rogner (salla Antigonea)!”, njoftohen mediat.

Në një reagim të bërë dje në rrjetet sociale, fill pas lajmit të DASH, Berisha kërkoi prova që e implikonin atë në korrupsion, siç pretendohej në deklaratë.

Berisha e lidhi indirekt këtë vendim të DASH me qëndrimet e tij tashmë të ditur kundër multimiliarderit George Soros, dhe projektit për ndryshimin e kufijve në Kosovë.