Pas daljes çift nga “Për’puthen”, Ledjana konfirmon ndarjen përfundimtare nga Mevlani: Ne nuk jemi bashkë, por…(Foto)

Një ditë më parë në “Për’puthen” Mevlani dhe Lediana dolën bashkë të përputhur. Por kjo puntatë është regjistruar një javë më parë dhe gjatë kësaj kohe gjëra të tjera kanë ndodhur me çiftin, si fakti që ata nuk janë më në Instagram shokë.

Lediana, në një story në Instagram ka bërë një sqarim për të gjithë, ku tregon për regjistrimin e emisionit dhe për faktin se ajo bashkë me Mevlanin nuk janë bashkë, ndërsa kërkon mirëkuptimin e të gjithë fansave të tyre.

“Siç dhe ju e keni parë unë dhe Mevlani nuk ndiqemi më në rrjete sociale pasi jemi z ënë ,por mendoj që këtë ta diskutoj në një moment të dytë pasi e di që dhe ju e meritoni një shpjegim. Puntata që ju patë sot ka ditë që është xhiruar dhe në vazhdim kam marrë shumë sms nga ju, mesazhe që më komplimentonin, njerëz që më quanin aktore apo edhe nga ata të tjerë që më mbështesnin pasi kishin kuptuar stepjen time dhe faktin pse gjatë gjithë këtij rrugëtimi kam patur një sjellje të tillë.

Di të them vetëm diçka ,aktor ose te vertete ne fund të ditës më tepër sesa ju që na mbështesni jemi ne të dy, unë dhe Mevlani ata të cilët lë ndohemi dhe i përjetojme gjerat me keq, e di qe shumica nga ju deshironi qe ne te jemi bashke ama realiteti është se ne jemi thjesht kalimtarë në jetën tuaj ,2 kalimtarë të cilët si bashke si te n dare nje te nesërme do harrohen nga mendja juaj pasi jeta e secilit prej jush vazhdon.Do keni kaq shumë ha lle a pro bleme saqë s’do keni kohë as për të menduar më për mua dhe Mevlanin.

Po në fund të ditës kush lën dohet? Unë dhe ai. Pra, arsyeja përse e shpjegova kete eshte se si bashke apo te ndare asnjeri nga ne te 2 nuk ka aktruar, i kemi përjetuar ato emocione njesoj si ju dhe n darjen e perjetojme me ke q se ju. Ne s’kemi qene pjese e nje filmi ku te kishim ndonje rol qe duhej te p utheshim në buze apo duhej ti benim surpriza njeri-tjetrit. Kemi qenëpjese e nje reality show ku kemi vepruar sic e kemi nd jere dhe kaq. Gjithçka ka qenë dhe mbetet e vërtetë, por pjesa sesi ju i përjetoni gjërat, il uzionet që krijoni është në v arësi të secilit prej jush,” ka sqaruar Ledjana.

Kujtojmë se pak ditë më parë nisën edhe aludimet se raporti mes ish-çiftit ishte krisur pas th umbave të tyre në Instagram dhe kur u vu re se nuk ndiqeshin më në rrjetin social.