U largua nga Arsenali, Shkodran Musatafi përl.ot tifozët me letrën e tij të lamtumirës

Shkodran Mustafi së fundmi përmes rrjetit të tij social twitter, ka dërguar një letër lamturimreje për tifozët dhe klubin e Arsenalit.

Në atë letër, ai falenderoi gjithë tifozët, bashkëlojtarët dhe stafin e Arsenalit.

“Pas katër viteve, 151 ndeshjeve dhe dy trofeve (FA Cup) të fituara, une vetëm dua të ju falenderojë gjithë komunitetin e Arsenalit, stafin e shkëlqyeshëm, tifozët dhe sigurisht bashkëlojtarët e mi.

Së bashku ne ishim edhe në të mirë edhe në kohë të k.ëq.ija, por kryesorja është që qëndruam bashkë.

Arsenal është një klub fantastik dhe me një traditë të madhe, gjithmonë kam ndjerë krenari dhe privilegj kur kam veshur fanellën e klubit.

Familja ime dhe unë do t’iu kujtojmë gjithmonë juve dhe kohën që kaluam në Londër me Arsenalin.

Gunners, ju urojë gjithë të mirat!

Faleminderit,

Mustafi”, përfundoi ai.

(E.G/Faxweb.al)